Thema |
Algemeen
|
Type | Studiedag |
Code | 161 |
Wanneer |
06/05/2014 |
Uur |
09:00u tot 16:00u |
Waar | |
Prijs | € 66,00 - € 55,00 voor participanten |
Uiterste inschrijvingsdatum | 02/05/2014 |
Aantal uren vorming | 6,00u |
Deze vorming is geannuleerd.
Huistaken maken, opletten in de klas, luisteren naar de leerkracht en ouders, enz. Kinderen en tieners zijn er niet altijd even enthousiast voor. Hoe kunnen we hen (weer) motiveren voor de school?
Tijdens deze interactieve studiedag formuleren we vanuit wetenschappelijk oogpunt een antwoord op deze vragen. We gaan in op welke verschillende types motivatie er bestaan, welke types motivatie goed zijn en welke slecht, en hoe leerkrachten of ouders (via de les- of opvoedingsstijl) en een school (via bepaalde structurele maatregelen) op deze types motivatie kunnen inspelen. Naast het bieden van een aantal concrete oplossingsmogelijkheden reiken we vooral een kader aan waarop deelnemers later nog een beroep kunnen doen als ze kinderen en jongeren hebben met motivationele problemen.
LET OP: Deze studiedag was eerder aangekondigd op 20 mei 2014. Om organisatorische redenen is de vorming vervroegd naar 6 mei 2014. Wie eerder was ingeschreven wordt persoonlijk op de hoogte gebracht.
Prof. dr. Maarten Vansteenkiste is als hoofddocent verbonden aan UGent en heeft zich gespecialiseerd in de motivatiepsychologie. Hij onderzoekt de impact van de kwaliteit van motivatie op het psychosociale functioneren in talrijke levensdomeinen, zoals onderwijs, werk(loosheid), hulpverlening, sport en opvoeding, en heeft hierover al veelvuldig gepubliceerd (www.vopspsy.ugent.be).
Deze studiedag is bedoeld voor (zorg)leerkrachten, GON-begeleiders, enz. uit het gewoon en buitengewoon onderwijs.
Aantal deelnemers: minimum 25
Deze vorming is geannuleerd.